U.F.OMER

1968 yılında Rize’ye bağlı İyidere ilçesi Çiftlik Köyü’nde dünyaya geldi.  İlk ve orta okulu bu köyde okudu. 1981’de sınavla girdiği Rize Ticaret Lisesi’nden 1984 yılında 11. likle mezun oldu.

Aynı yıl girdiği üniversite sınavında Erciyes Üniversitesi KMYO, Büro Yönetimi bölümünü kazandı. Buradan mezun olduktan sonra askerlik görevine başladı. Sivas’ta vatani görevini tamamlarken, girmiş olduğu sınavda Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü kazandı. Askeriliğini bitirdikten sonra üniversite eğitimine başlayan yazarımız. 1995 yılında TARİH bölümünden derece ile mezun oldu.

Sırasıyla Gaziantep Şehitkamil İlçesi Türkan Mehmet Akcan İlköğretim Okulu, Yozgat Çayıralan Kız Mezlek Lisesi ve Endüstri Meslek liselerinde tarih öğretmeni olarak çalıştı. Bu yıllarda açılan Uzman Öğretmenlik sınavını kazanarak uzman oldu.

2003 Yılında Kayseri, Erkilet Hacı Ahmet Arısoy Lisesi’nde göreve başladı. Üç yıllık görevden sonra Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi’ne tayin oldu. Bu arada ilk kitabı olan SEN YOKTUN isimli şiir kitabını çıkardı ( 2011 ).

2014 yılında ilk romanı olan BACA’yı yazdı. Sokak Kitapları arasında basılan romanın baskısı kısa sürede tükendi. Okumaya ve yazmaya devam eden yazarımız, Anadolu Üniversitesi’nde ADALET okudu ve dereceyle mezun oldu.

2017 yılında ikinci romanı AYAK SESLERİ yayınlandı.

Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi’nde Bilgisayar Teknolojileri Formatör Öğretmen olarak göreve devam eden yazarımız üçüncü romanı CENNETİN ÇOCUKLARI’nı yayına hazırlıyor.

Eser kısa süre sonra okuyucularıyla buluşacak…